Telewizja Analogowa

Telewizja Przemysłowa CCTV » Telewizja Analogowa

Kamery analogowe to urządzenia rejestrujące obraz i konwertującej go do postaci sygnałów analogowych które mogą być przesyłane za pośrednictwem kabli (zamiana sygnałów optycznych na sygnały elektryczne).

Obecnie w kamerach analogowych CCTV stosuje się takie elementy jak matryce światłoczułe CCD – te same który wykorzystuje się w urządzeniach cyfrowych. Niemniej jednak proces akwizycji obrazu przebiega nieco inaczej, w rezultacie czego otrzymuje się ciągły sygnał analogowy, transmitowany – najczęściej – kablem koncentrycznym BNC.

W dużym uproszczeniu proces ten przebiega następująco : promienie światła padają na matrycę światłoczułą przechodząc przez obiektyw. Światło padające na elementy matrycy ładuje je elektrycznie (proporcjonalnie do natężenia światła padającego). Następnie ładunki elektryczne znajdujące się w kondensatorach matrycy przetwarzane są w sekwencję napięć będącą odzwierciedleniem obrazu.

Kamery analogowe, chociaż są już nieco przestarzałą technologią, w dalszym ciągu są chętnie stosowane ze względu na niską cenę. Elementy potrzeba do produkcji kamer cyfrowych są znacznie droższe, w związku z czym urządzenia analogowe w dalszym ciągu mają się dobrze i można jest spotkać w bardzo wielu miejscach. Inną zaletą z tego wynikającą, że jest ich na rynku bardzo dużo przez co jest bardzo duży wybór produktów.

Istnieją urządzenia umożliwiające przetworzone analogowego sygnału z kamery analogowej do sygnału cyfrowego, tak aby możliwe było późniejsze przetworzenie tego materiału z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik cyfrowej obróbki/analizy obrazu

Analogowe kamery CCTV stanowią obecnie podstawę infrastruktury telewizji przemysłowej na świecie.

Zapraszamy do zakupu w naszym sklepie internetowym pod adresem sklep.sswn.eu